• |
  • جمعه 15 آذر 1398
  • |
  • English
  • |
  • 25713

پيرسينگ

پیرسینگ (Piercing) یا همان سوراخ کردن پوست به منظور وارد کردن اشیای تزئینی و جواهرات است که شایع‌ترین و قدیمی‌ترین نوع آن سوراخ کردن نرمه و غضروف گوش است اما امروزه برای قسمت‌های دیگر بدن ازجمله بینی، لب، ابرو، ناف،انجام می‌شود. پیرسینگ نرمه و غضروف گوش معمولا با استفاده از گان‌های مخصوص (دستگاه تفنگ مانند) انجام شده و برای قسمت‌های دیگر بدن از سوزن استفاده می‌شود.

شکل ساده و قطعاً محبوب ترین فرم پیرسینگ، سوراخ کردن نرمه گوش است. پایین نرمه گوش سوراخ می‌شود و افراد آن را با تکه‌های مختلف جواهرات و زیورآلات زیبا زینت می‌دهند. بهترین چیز در مورد این فرم این است که حداقل درد را در پی دارد زیرا حداقل تعداد پایانه های عصبی در این بخش از گوش حاضر می‌باشند. بسیاری از جوامع در سراسر جهان این نوع پیرسینگ را به عنوان بخشی از سنت و فرهنگ خود برگزیده‌اند. در واقع، وسیع ترین طیف جواهرات برای سوراخ کردن نرمه گوش موجود می‌باشد. افراد همچنین سوراخ های متعددی بر روی نرمه گوش ایجاد می‌کنند و آنها را با انواع مختلف جواهرات می‌آرایند. اگر به دنبال چیزی و موقر (و با درد کمتر) هستید، به دنبال سوراخ کردن نرمه گوش باشید.
انواع سوراخ کردن پیرسینگ گوش 3. پیرسینگ با کشیدن نرمه گوش :
جدیدترین و آخرین مد پیرسینگ کشیدن لاله گوش است. این نوع پیرسینگ به شخص اجازه می‌دهد تا از سنگهای بزرگ استفاده کند زیرا آنها به اندازه کافی بزرگ هستند و از لایه پوستی گوش به چشم می‌آیند. نوجوانان سراسر جهان علاقه زیادی به این نوع پیرسینگ نشان داده‌اند. این نوعی از پیرسینگ است که در آن سوراخ‌های موجود در گوش کشیده می‌شوند تا به اندازه کافی بزرگ شوند و برای گوشواره‌های بزرگ مناسب گردند. اما مراقب باشید! در این نوع پیرسینگ خطر خونریزی و پارگی بالاست. اگر غضروف نیاز به سوراخ شدن دارد، لایه‌ پوستی سوراخ می‌شود زیرا کشیدن آن منجر به زخم شدن می‌شود.
انواع سوراخ کردن پیرسینگ گوش 2. پیرسینگ حلزون (هلیکس) :
یکی از شیک ترین مدل‌های پیرسینگ! در این مورد، گوش بالایی به سمت لبه سوراخ می‌شود که هلیکس رو به جلو خوانده می‌شود. نکته جالب در مورد هلیکس این است که فضای لازم برای پیرسینگ‌های متعدد را فراهم می‌کند. تفنگ پیرسینگ (البته که مانند تفنگ واقعی خطرناک نیست)، برای سوراخ کردن استفاده می‌شود. بسیاری از غربی‌ها از این نوع پیرسینگ استفاده می‌کنند و تمایل کمتری برای سوراخ کردن هلیکس دارند. دفعه بعدی که برای تفریح با دوستان بیرون می‌روید به تعداد زیادی از مردم که پیرسینگ در ناحیه هلیکس دارند توجه کنید. این نوع پیرسینگ با گوشواره‌های رنگارنگ نیز واقعاً جالب به نظر می‌رسد!
انواع سوراخ کردن پیرسینگ گوش 1. پیرسینگ لاله گوش :
یکی دیگر از پیرسینگ‌های واقعاً دردناک است. اما وقتی این نوع پیرسینگ را داشته باشید، زیبایی ایجاد می‌شود که هیچ یک از انواع پیرسینگ دربر ندارد. دلیل آن این است که لاله گوش برای سوراخ کردن به اندازه کافی برآمدگی ندارد (با این حال به شکل گوش بستگی دارد). همچنین این نوع از پیرسینگ باید بر غضروف‌های مختلف گوش انجام شود. این نوع پیرسینگ واقعا در برابر کشیدگی و یا پاره شدن آسیب‌پذیر است زیرا بر روی غضروفی انجام می شود که گوش داخلی و خارجی را جدا می‌کند. (یک مورد دیگر. ممکن است در صورت نداشتن این چین‌خوردگی بر روی گوش، قادر به انجام این نوع پیرسینگ نباشید).

نشانی: لواسان - بلوار امام خمینی - پلاک 785 - بیمارستان مهرآیین